מיקרו-קרבון ל"בקרה רדיקלית" של חייך / ד"ר טאקאשי טאקאהאשי - ביוטי פלוס מרכז למוצרי אסתטיקה

מיקרו-קרבון ל"בקרה רדיקלית" של חייך / ד"ר טאקאשי טאקאהאשי

מיקרו-קרבון, בדומה ליהלומים, הוא דו-צורן (מולקולה הבנויה מיסוד יחיד) של פחמן. 
פחמן הוא אלמנט חיוני לבני אדם, ולכן גילוי המיקרו-קרבון היווה הישג וציון דרך מהסוג המשנה ספרי לימוד. מדענים מאשרים כעת את האפשרויות הכמעט בלתי מוגבלות של מיקרו-קרבון, ובשל הציפיות ליישומיו הרבים יש מי שכינה תגלית זו "מהפכת הפחמן".
הסימטריה האולטימטיבית – המולקולה היפה בתבל
מה גורם לאדם להיות יפה? תוים נאים ומבנה גוף סימטרי. על פי קריטריונים אלה, מולקולת המיקרו-קרבון, הידועה גם כנגזרת של פולרן, מאוד יפה; מדענים רבים נשבו בקסמה הטהור והסימטרי. עד 2002 הוגשו כ- 27,000 מסמכי מחקר ו-1,500 פטנטים הקשורים למיקרו-קרבון, ומספר זה גדל מידי שנה. הקהילה המדעית נתונה בקדחת המיקרו-קרבון.
 
התגלית שזכתה בפרס נובל
מיקרו-קרבון התגלה במקרה במהלך מחקר של חומרים בין-כוכביים, עקבות של חומרים בחלל. ד"ר Curl וד"ר Smalley מאוניברסיטת Rice בארה"ב, וד"ר Kroto מהאוניברסיטה של Sussex בבריטניה קיבלו בשנת 19961 את פרס נובל לכימיה עבור תגלית זו.

המיקרו-קרבון בטבע
עם גילויו, מדענים החלו לחפש אחר מופעים של מיקרו-קרבון בטבע, וגילו עדויות לקיום עקבות של מיקרו-קרבון בטבע עוד מתקופות קדומות. מחקרים שנעשו לאחרונה גילו שהמולקולה נמצאת ב- shungite, סלע גרפיט סיליקט המצוי בקרליה, רוסיה, אשר ידוע באופן מסורתי בתכונותיו המרפאות, וכן בדיו מאיכות גבוהה המופק ב- Weizhouשבסין, ובדוגמא מוכרת יותר גם בפיח של נרות. מיקרו-קרבון נמצא גם בחלל, ופועל להפחתה של קרינה אולטרה-סגולה מזיקה. 2,3,4,

סופג רדיקלים כמו ספוג
מאמר שפורסם בשנת 1991 ב-Science, אחד מכתבי העת היוקרתיים ביותר מסוגו, הכה חוקרים במדעי החיים בתדהמה. המאמר דיווח שמיקרו-קרבון סופג ומרחיק רדיקלים (סוג של מולקולה ריאקטיבית, כולל רדיקלי חמצן אקטיבי המזיקים לאורגניזמים חיים) ברמה המולקולרית, ובכך מנטרל את הרעילות של חומרים אלה. הגישה של מדעי החיים היום היא ששמירה של הבריאות האנושית בעתיד כרוכה בנטרול רדיקלים. כמובן שמאמר זה הביא לגל של מחקרים המוקדשים לפעילות הביולוגית של מיקרו-קרבון5.

הציפיות בנוגע לפוטנציאל הפרמקולוגי (לאור מדעי החיים)
מחקרים אינטנסיביים רבים נערכים כעת בחיפוש אחר מוצרים פרמקולוגיים היכולים לנצל את הפעילות הביולוגית יוצאת הדופן של מיקרו-קרבון. עד היום נמצא שימוש לתכונות שונות של מיקרו-קרבון, כגון יכולתו להרחיק רדיקלים ומבנה המולקולה המיוחד שלו. מחקרים מצאו שהוא יעיל בדיכוי גרורות ובטיפול במחלות מוחיות כגון אלצהיימר ופרקינסון, איידס, וצהבת מסוג C. לאחרונה יזמות עסקית לפיתוח תרופות העניקה לחברת תרופות ידועה רשיון לתרופה פוטנציאלית לטיפול במחלות מוחיות המבוססת על מיקרו-קרבון.

רדיקל
יתכן ששימוש זה במונח אינו מוכר, אך "רדיקל" הוא שם כללי לכל הסוגים של מולקולות ריאקטיביות , כולל חמצן פעיל המזיק לאורגניזמים חיים. רדיקלים אלה נוצרים בשפע ע"י קרינה אולטרה-סגולה, חומרים כימיים הגורמים לגירוי (כולל מרכיבים של איפור), ומתח. בשל התגובתיות הגבוהה שלהם, רדיקלים מתחילים לתקוף ולהרוס רקמות חיות המצויות בסביבתם מיד עם היווצרם, וגורמים למחלות ובעיות עור שונות. בדיוק כפי שברזל מתאכל כאשר מניחים לו להחליד, הנזק הנגרם לרקמה חיה במשך הזמן יכול להתקדם לנקודה שמעבר לה הוא איננו ניתן לתיקון. אנו מציעים שתקחו רדיקלים אלה בחשבון בפעם הבאה שאתם בוחרים מוצרי קוסמטיקה.

בקרת רדיקלים
לשלוט ברדיקלים פירושו לשלוט בעתיד של הבריאות האנושית.
"בקרת רדיקלים™" היא הכותרת של התפיסה לפיה משתמשים במיקרו-קרבון כדי למנוע ולהקל על סוגים שונים של נזק לעור. המטרה היא לתת לאנשים עור בריא תמיד, ובטווח הארוך לטפל במחלות קיימות באמצעות מיקרו-קרבון.
כעת פועלים כדי לתרום לעתיד בריא באמצעות התפיסה החדשנית של דיכוי רדיקלים (סוג של מולקולות ריאקטיביות, כולל חמצן אקטיבי, אשר להם מיוחסים 90% מהמחלות היום) באמצעות מיקרו-קרבון, או באמצעות סילוק של רדיקלים עם היווצרם, לפני שיוכלו לתקוף את הגוף החי ולגרום לו נזק.

המוצר הקוסמטי הפעיל הראשון – ספוג רדיקלים® Radical Sponge
כשם שספוג משמש לספיגה של מים ולכלוך. ספוג רדיקלים® פועל באופן דומה, וסופג רדיקלים המזיקים לעור. ספוג הרדיקלים® הוא המרכיב הקוסמטי הראשון בעולם המבוסס על מיקרו-קרבון, פרי מחקר ופיתוח מקיפים של חברת SAL ההשפעות של מיקרו-קרבון באות לידי ביטוי מלא בספוג הרדיקלים® אשר נמרח ונספג בקלות על ידי העור. פעולתו של המיקרו-קרבון כנגד רדיקלים חופשיים הינה עוצמתית פי 125 מויטמין C להגנה על העור ומלחמה בהזדקנות מוקדמת. המוצר מיועד להישאר באפידרמיס ולהגן על הקרטינוסיט היוצר את הקורנאום והמלנוציט, השחקנים הראשיים בהגנה על העור מהרדיקלים המזיקים. בשימוש בספוג הרדיקלים ובמוצרי קוסמטיקה נוספים בהם משולב המיקרו-קרבון מתוקנים הנזקים הקיימים ונמנע נזק עתידי. מוגברת ההגנה על העור, האיבר הגדול ביותר בגוף, מפני פגיעה.

על המחבר – ד"ר טאקאשי טאקאהאשי
 ד"ר טאקשי טאקהאשי סיים את לימודי הרפואה ב-1998 ביפן, ועבד בפקולטה לרפואת עור באוניברסיטת טוקיו לרפואה. ב-2004 החל לעבוד במרפאת Shibuya  כראש מחלקת רפואת העור. מאז 2008 הוא המפתח הראשי בחברת סאל SAL ומנהל את מרכזי האסתטיקה Shibuya ואחראי למכוני אסתטיקה רבים ביפן.
ד"ר טאקאהאשי חבר באגודת רופאי העור היפנית ומשמש כנשיא האגודה היפנית לטיפול באור. כמו כן הוא חבר לכל החיים באגודה לרפואת עור מחקרית, ועמית בינלאומי של האקדמיה האמריקאית לרפואת עור. מדי חודש הוא מרצה בכל העולם כחבר באגודה הבינלאומית לרפואת עור ובאגודה האירופאית לרפואת עור.