טיפול אקנה - ביוטי פלוס מרכז למוצרי אסתטיקה

טיפול אקנה

טיפול אקנה

אקנה – מטרד אסתטי שגורם סבל רב
האקנה גורם סבל רב לכשמונים אחוזים מהאוכלוסייה, ובעיקר למתבגרים. הפצעים המוגלתיים על העור, בין שמדובר בפצעונים בודדים בתדירות נמוכה, ובין שמדובר בריכוזים אדירים של פצעונים מוגלתיים על הפנים, החזה והגב – מציקים ויוצרים מראה לא אסתטי המשפיע על הדימוי העצמי והביטחון האישי של כל אחד, ואצל בני נוער עלולים להשפיע אפילו על מעמד חברתי.האקנה נגרם כתוצאה מסתימתם של זקיקי השערות על ידי הפרשת שומנים יתרה מבלוטות החלב, בשילוב עם תאי עור מתים (או מזהמים אחרים). הפרשות השומן מצטברות תחת הנקבובית הסתומה, ומספקות סביבה מושלמת להתרבותם של חיידקי האקנה, ה – Propionibacterium Acnes. בהמשך מתפתחת תגובה דלקתית בזקיק היוצרת את הפצע המוכר. פצעי הבגרות, Acne Vulgaris, מופיעים בעיקר בגיל העשרה, למרות שישנם מקרים בהם מופיע האקנה גם אצל אנשים בוגרים.

חומרת האקנה תלויה באופן שבו בלוטות החלב מגיבות להורמונים (ולא לכמות ההורמונים המופרשים), בעיקר בתקופת ההתבגרות בה יש פעילות מוגברת של הורמוני מין גבריים המכונים אנדרוגנים. אצל אנשים בעלי נטיה תורשתית לאקנה קשה יש נטייה להגיב חזק יותר מאשר אצל אנשים אחרים, לאותם ריכוזי הורמונים.

האקנה וגיל ההתבגרות- אפשר גם בלי!
נערים ונערות רבים אינם מודעים לעובדה שבעזרת טיפול נכון ניתן לשלוט על האקנה ב – 99 אחוזים מהמקרים ולהפחית את הסבל והתסמינים במידה משמעותית ביותר. הטיפול המתאים הוא בעל חשיבות קריטית למניעת היווצרות צלקות וכתמים, ולריפוי האקנה.

חשוב שתקבלו את הטיפול הנכון ביותר במינון המתאים ביותר:
שלב א’ – המסת שכבת העור הקשה
המסת שכבות העור הקשה ויבוש נקודתי של פצעים – משמעותיים במיוחד באקנה ציסטי (פצעים עמוקים וללא ראש מוגלתי). חשובה ההקפדה על ניקוי נקודות שחורות והחדרת חומרים מרפאים. יש לסיים במסכות מחטאות ומרפאות. כשהעור נרגע יש לחזור על סדרת ההמסות כתהליך מאיץ ריפוי .שלב ב’ – טיפול פוטותרפי
החידוש המהותי ביותר בטיפול באקנה בעולם בשנים האחרונות הוא האפשרות להביא לשיפור באקנה בעזרת אור. שיטת הטיפול הזו מבוססת על מחקר מדעי מתמשך שהראה חיסול של 99.99 אחוזים מהחיידקים לאחר שני טיפולים במכשיר. קרני האור שבהם משתמשים בשיטה הפוטודינמית הן קרני אור שאינן מסוכנות ואינן גורמות כל נזק לעור. בנוסף חשוב להשתמש בפילינגים רפואיים ללא גירוי עם חומרים מתקדמים של NOON, וערכה לטיפול ביתי. תוך מספר טיפולים כל הפצעונים ייעלמו, ורק אתם תדעו שיש לכם בעית אקנה.
יש להקפיד תחילה על טיפולים בתדירות של פעם בשבוע, ולאחר מכן התדירות תהיה בהתאם לשיפור.

אקנה אחרי גיל 20
נמצא שיותר מ 25% מהנשים בין הגילאים 25 ל 40 סובלות מאקנה בחומרה זו או אחרת. הגורמים העיקריים לאקנה זו הם שינויים הורמונאליים (בזמן מחזור חודשי או הריון), מתח נפשי ושימוש בחומרים קוסמטיים לא מתאימים. בניגוד לאקנה של גיל ההתבגרות המתבטא בפצעונים בעיקר במצח, בלחיים ובסנטר, האקנה בנשים בוגרות מתבטא בעיקר סביב השפתיים ותחת הלסתות.ניתן לטפל באקנה של אחרי גיל 20 באותן שיטות טיפול, עד להיעלמות מלאה של הפצעונים.

אקנה בהריון
בזמן הריון, ובעיקר בשליש הראשון, שכיחה החרפה באקנה. בשני השלישים האחרונים חוזר האיזון ההורמונלי והאקנה פוחתת בהדרגה. הבעיה היא הצורך להפסיק טיפולים במשחות או כדורים בזמן ההריון, ואז יש הופעה מחודשת של פצעונים.הטיפול הביתי המשלים עוזר להתמודדות עם האקנה בהריון.לחברת NOON מבחר מוצרים יעילים, שנבחרו בקפידה, לאחר מחקר ובדיקות מקיפות שלנו – לטיפול משלים באקנה. עם הקפדה יתרה על היגיינה ועל הטיפולים במוצרים המתאימים שבחרנו לכם בביוטי פלוס, פצעוני האקנה ייעלמו ולא יטרידו אותכם יותר.