הבהרת כתמי עור - ביוטי פלוס מרכז למוצרי אסתטיקה

הבהרת כתמי עור

הבהרת כתמי עור

כתמי עור – הצטברות של פיגמנט במקום אחד
צבע העור שלנו נקבע בעיקר על ידי פיגמנט הנקרא "מלנין", שמצוי בשכבת העור החיצונית של גופינו (האפידרמיס). המלנין מגן עלינו מפני קרינת השמש המסוכנת על ידי החזרת קרני השמש החודרות לעור (רפלקציה) ובכך מונע נזק לתאים.
המלנין נוצר במטרה להגן על העור, בכל פעם שהוא נחשף לשמש. תהליך יצור המלנין נקרא שיזוף. בדרך כלל פיזור חלקיקי הצבע הוא אחיד יחסית, אולם לעתים נוצרת הצטברות של פיגמנטים באזור מסוים ואז נוצר כתם.

הגורמים העיקריים להיווצרות כתמי עור:

– חשיפה ממושכת לשמש (קרני UVA ו – VUB ) ללא אמצעי הגנה מתאימים
– נטייה גנטית
– שימוש בתרופות מסוימות
– בליעת גלולות למניעת הריון
– שינויים הורמונאליים
– תהליכי הזדקנות טבעיים של העור.

חשוב לעבור סידרת טיפולי הבהרה המביאים לתוצאות מצוינות ללא תופעות לוואי. הטיפול ניתן בכמה שלבים לקבלת התוצאות הטובות ביותר:


שלב 1: פילינג בסיס
הבסיס – פילינג –.כולל כמה סוגי קילוף בעזרת חומצות וחומרים שונים בדרגות ריכוז מותאמות. הקילוף חושף את שכבת העור הפנימית יותר, ומכין אותו לספיגה וקליטת החומרים הפעילים להבהרה. בנוסף, הוא גם מעורר את תאי העור לפעילות הבראתית על ידי הולכה חומרים המופרשים באופן טיבעי בתוך עור. כמו כן הקילוף מכוון לצימצום ריכוזי המלנין המחומצן על פני העור, בעזרת עיכוב התהליך אנזימטי (אנזים הטירוזינז) ומניעת הפיכתו לתוצר המתבטא בפיגמנט.

שלב 2: החדרת חומרי הבהרה פעילים
בשלב זה מתבצעת החדרה של שילוב סינרגי של כמה חומרי הבהרה פעילים. שלב זה מתבצע במכון באמצעות מכשיר אולטראסאונד ייחודי המאפשר החדרה עמוקה ויעילה. במקרים מסוימים ניתן לבצע גם טיפול פוטותראפי, המתבסס על אנרגית אור. קרן האור המשוגרת בעוצמה נמוכה מאוד נקלטת במלנין שבתוך הכתם ומבהירה רק את הכתם עצמו.

שלב 3: טיפול ביתי תומך
טיפול תומך בבית יהיה טיפול ארוך טווח. הקרמים הייחודיים שניתן להשיג בביוטי פלוס מכילים שילוב של חומרים ברמת פעילות שונה להשגת התוצאה הרצויה. הקרמים מבהירים כתמי עור בעזרת חומצה קוג’ית שמסייעת לעיכוב פעילות אנזים הטירוזינז, ומכילים חומצות פירות (AHA ) ורטינול A שהוא נוגד חימצון ומעודד קילוף ונשירת תאי העור המתים. כמו כן משולבים במשחות ובקרמים מינרלים לעידוד ספיחת חומרים, לחיטוי ולהבהרה.

שלב 4: שיקום העור
שיקום העור מתבצע בעזרת סרום שהוא אמולסיה עדינה וקטיפתית הנמרחת על העור באופן יומיומי, אשר מכילה ויטמין C (חומצה אסקורבית) בריכוז גבוה.

משך הטיפול המומלץ
סדרת הטיפולים נפרשת על פני מספר שבועות. חשוב לתת לעור זמן לפרק את התאים הלא רצויים ולחדש את עצמו. זמן הטיפול משתנה מאדם לאדם מפני שישנם סוגים שונים של כתמים, מהשטחיים ביותר ועד העמוקים. לכל סוג כתם נדרש זמן הבהרה שונה.לתוצאות הטובות והמהירות ביותר נדרש לבצע טיפול משלים בבית (מריחה יומית של התכשירים המומלצים) שהוא חלק הכרחי ובלתי נפרד מהטיפולים במכון.